Zaufaj dietetykowi

Zaufaj dietetykowi

W ciągu kilku ostatnich kilku lat zaobserwować można wzrost popularności trendu nakazującego wszystkim bycie „fit”. Coraz więcej ludzi marzy o szczupłej sylwetce i próbuje osiągnąć ten cel różnymi metodami. Popyt na siłownie, kursy tańca, jogi itp. osiąga rekordowe rozmiary. W Internecie łatwo natknąć się na celebrytki, które próbują sprzedać swój sposób na odchudzanie – chociaż często nie dysponują odpowiednimi do tego kompetencjami. Tymczasem nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że najbardziej rozsądną i zdrową metodą na zgubienie zbędnych kilogramów jest połączenie aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Oba te elementy najlepiej konsultować ze specjalistami.

Kim jest dietetyk?

Mój Dietetyk w Krakowie to specjalista interdyscyplinarny. Posiada wiedzę z zakresu medycyny, anatomii, biochemii, psychologii. Z konsultacji dietetycznych obowiązkowo korzystają sportowcy, a chętnie osoby pozujące na ściankach – aktorzy czy piosenkarze. Tymczasem dietetyk świadczy usługi, które powinny zainteresować każdego, komu zależy na zdrowiu.

Ustalanie jadłospisu, badanie wpływu produktów żywieniowych na organizm, leczenie żywieniowe, profilaktyka żywieniowa, promocja racjonalnego odżywiania – to niektóre z licznych działań, którymi zajmuje się dietetyk.

Profesjonalny dietetyk – jak go rozpoznać?

W trakcie pierwszej wizyty dobry dietetyk przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Zleca badania diagnostyczne i opiera na nich układanie jadłospisu. Dietę zawsze dobiera indywidualnie – zależnie od płci, wieku, stanu zdrowia, preferencji żywieniowych, możliwości finansowych, poziomu aktywności fizycznej pacjenta. Na bieżąco kontroluje twoje postępy i wpływ zaleconego sposobu odżywiania na twoje wyniki badań i samopoczucie. Wspiera i motywuje do zachowania racjonalnego odżywiania, zwłaszcza jeśli pacjent ma z tym problemy. Ma wiedzę potrzebną do pracy z ludźmi wymagającymi szczególnych terapii żywieniowych – na przykład cukrzykami, alergikami lub zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania.

Dietetyk – specjalista potrzebny każdemu

Świadomość wpływu odżywiania na ogólną kondycję i stan zdrowia organizmu sukcesywnie wzrasta. Wciąż jednak niewiele osób dysponuje wiedzą i kompetencjami pozwalającymi na ułożenie zdrowej, racjonalnej diety. Jeśli zależy ci na atrakcyjnym zdrowiu, atrakcyjnym wyglądzie i doskonałym samopoczuciu, skorzystaj z pomocy specjalisty – dietetyka.

Dodaj komentarz