Apteki internetowe zyskują na popularności

Apteki internetowe zyskują na popularności

Żyjemy w coraz większym biegu, przyczynia się do tego natłok zajęć, chęć sięgania coraz wyżej oraz rosnący konsumpcjonizm. Na szczęście czasy, w których godzinami ludzie stali
w kolejce, aby dostać najpotrzebniejsze artykuły spożywcze (o innych nie wspominam) poszły w niepamięć. W dzisiejszych czasach wizja 10 minut zmarnowanych w kolejce do kasy, w markecie na przedmieściu, wydaje się nie do wytrzymania. Z każdej strony dobiegające hałasy, zepsuta klimatyzacja i ciężkie torby nie pasują do nowoczesnego stylu życia, zwyczajnie nie mamy na to ani ochoty, ani czasu.

Stale rozwijający się handel poszedł z duchem czasu i zaproponował konsumentom zakupy online, obecnie już coraz częściej wybieraną formą zakupów. Przedsiębiorcy oferują nam ogromny dostęp do produktów, od sklepów odzieżowych, przez spożywcze po apteki internetowe. Coraz chętniej z nich korzystamy, powodów jest kilka: po pierwsze, nigdzie nie znajdziemy tak dużego wyboru asortymentu, jak w internecie, możemy zamawiać z całego świata. Po drugie, nawet nie trzeba wychodzić z domu, co z pewnością jest ogromną oszczędnością czasu dla wielu z nas. W reszcie, po trzecie, sklepy internetowe, często ściągają produkty dopiero po ich zakupie przez klientów, dzięki czemu ograniczają koszty magazynowania, a co za tym idzie, mogą zaoferować klientom niższe ceny.

Prawo idzie konsumentom na rękę, decydując się na zakupy internetowe, przysługuje nam aż 14 dni na zwrot zakupionego produktu bez podania jakiejkolwiek przyczyny, jest to związane z faktem, że kupując coś na odległość, nie wiemy, jak dokładnie dany produkt się prezentuje, czy spełnia nasze oczekiwania. Inaczej sprawa ma się z lekarstwami, apteka internetowa tak samo, jak stacjonarna nie może przyjmować zwrotów produktów poza kilkoma wyjątkowymi sytuacjami. Zwrotu substancji leczniczych możemy dokonać pod warunkiem, że produkt  został błędnie wydany lub posiada wadę jakościową – w takim przypadku, klient może odstąpić od umowy do 10 dni roboczych, jak mówi prawo konsumenckie.

Zatem, skoro zainteresowanie zakupami online rośnie w zatrważającym tempie, czy właściciele sklepów stacjonarnych powinni się martwic o swoją przyszłość? W końcu zarówno w jednej, jak i drugiej formie nabywania towarów sukces przynosi klient. Wciąż jednak wielu ludzi sprzeciwia się zakupom internetowym, brak zaufania do zakupów na odległość oraz chęć dotknięcia, zmierzenia, dokładnego pooglądania produktów często wygrywa z wygodą. Na razie zdania są podzielone i o sklepy stacjonarne nie musimy się martwić.

Dodaj komentarz