Korzyści płynące z prowadzenia firmy w Anglii

Korzyści płynące z prowadzenia firmy w Anglii

Najbardziej satysfakcjonującą formą prowadzenia działalności jest Spółka LTD w UK (odpowiednik Polskiej Spółki sp.z.o. o ). Może założyć i prowadzić ją każdy bez względu na miejsce, w jakim się znajduję. Jest to rozwiązanie dla członków obywateli  Unii Europejskiej, jak i dla krajów afrykańskich, azjatyckich i południowoamerykańskich. 

Rejestracja firmy w Anglii polega na wypełnieniu krótkiego formularza z danymi HMRC (odpowiednik Polskiego Urzędu Skarbowego) oraz złożeniu podpisu oświadczenia dyrektora. Przy założeniu konta bankowego dla spółki, bez względu na kraj przysługuję prawo do emerytury i ubezpieczenia.

  • Oszczędność z prowadzenia działalności

Główną i największą korzyścią jest oszczędność. Firma LTD w UK jest wolna od podatku. Ujmując to w prostszy sposób, przy kwocie 40 000 zł rocznie nie płaci się składek na ubezpieczenie. We własnej spółce można zatrudnić się jako dyrektor i wypłacać sobie pensję 8060 GBP rocznie. Przy zatrudnieniu, aż trzech dyrektorów, bo jest to możliwe. Rocznie można uzyskać przychód bez odprowadzania podatków, składek na ubezpieczenie około 120 000 zł.

  • Emerytura i ubezpieczenie w UK

Następną korzyścią, jaką daje firma w Anglii jest emerytura i ubezpieczenie, z którego można korzystać również w Polsce. Po przepracowaniu dziesięciu lat jako dyrektor we własnej spółce otrzymuję się kwotę w wysokości 1 300 zł miesięcznie, a po trzydziestu pięciu latach emeryt zagwarantowane ma ponad 3 700 zł.

Firma w Anglii

Jest to kolosalna różnica między świadczeniem emerytalnym w Polsce a Wielkiej Brytanii.

  • Brak odpowiedzialności majątkowej

W przypadku zaciągnięcia kredytu w banku udziałowcy ani dyrektorzy nie ponoszą odpowiedzialności finansowej. Za to ponosi je bank. Bierze on świadomą odpowiedzialność i ryzyko na siebie. Majątek spółki pozostaje bezpieczny tak długo, jak firma w UK działa zgodnie z prawem.

  • Swoboda prowadzenia działalności

Prostota w prowadzeniu działalności jest kolejnym atutem. Wielka Brytania bardzo przychylnie patrzy na zakładanie działalności. System gospodarczy  i ukierunkowuje przedsiębiorców, co pomaga im w założeniu i prowadzeniu firmy.

Dodaj komentarz